AIR VPN

Air VPN je společnost se sídlem v Itálii založena v roce 2010. Síť tvoří 65 serverů v 15 zemích, v ČR server nemá.

Připojit se do sítě lze pomocí vlastního software (běží na OpenVPN) či GUI OpenVPN. Software má přehledný seznam serverů i s informací o jejich zatížení. Mimoto nabízí řadu statistik a pokročilých nastavení služby.

Žádné logy nejsou uchovávány. Při připojení je možno data šifrovat pomocí SSL nebo SSH (další zašifování navíc k standartu použitému OpenVPN). Toto dodatečné zašifrování slouží k zakrytí faktu, že je použito OpenVPN spojení, takže nehrozí filtorvání takového spojení. Další level bezpečnostni nabízí možnost připojení TORu před či za VPN server. Taktéž je možno použít dodatečné proxy.

Na všech serverech je možno používat P2P sítě (torrenty). Software nabízí možnost integrovaného KillSwitche, nicméně Air VPN na svém fóru nabízí návody na nastavení řady firewallů (což je nejbezpečnější alternativa). Toto fórum má i funkci FAQ, takže obsahuje celý systém nápovědy. Po počátečních rozpacích jsem si na to zvykl a zjistil, že fórum obsahuje značné množství informací ohledně jejich služeb, nastavení a věcí okolo VPN obecně. Problematické je občas jen to hledání.

Rychlost jsem testoval na připojení 22(download)/2(upload)Mbit/s takže výsledky berte s ohledem na tuto základní rychlost. Testování jsem prováděl přes dsl.cz:
Lokace Počet měření Download (Mbit/s) Upload(Mbit/s)
Nizozemí 11 13,1 1,6
Francie 3 8,3 1,5
Německo 9 10,2 1,8
Velká Británie 5 7,8 1,5
USA 4 7,7 1,4

Do sítě se připojíte z Windows, Linux, Mac OS a většinou mobilních telefonů. Možnosti platby jsou standartní - PayPal, kreditní karty, Bitcoin.

Ceník:
Období Cena tj. cena/měsíc
3 dny €1 €10
1 měsíc €7 €7
3 měsíce €15 €5
1 rok €54 €4,5